9 порад для укладання ідеального договору

Ким би Ви не були, де б не проживали, рано чи пізно Вам напевно доведеться зіткнутися з договірною тяганиною.Та щоб стати фахівцем в цьому питанні, Вам не обов’язково від кірки до кірки заучувати законодавство України. Варто лише запастися терпінням, чітко визначити для себе, чого Ви хочете від договору і слідувати нашим простим порадам.

Крім основних положень, на які Ви, в першу чергу, повинні звернути звернути увагу, пропонуємо Вам наступні договірні лайфхаки:

1. Кілька разів дуже уважно перечитайте договір, який збираєтеся підписати. Не соромтеся і попросіть у другої сторони час на вичитку. Це позбавить Вас від небажаних помилок і допоможе краще осмислити все вказане в документі. Пам’ятайте! “Скупий платить двічі, розсіяний – тричі”. (Перевірка на уважність: чи помітили Ви помилку в четвертому реченні статті?)
2. Обов’язково перечитайте розділ «Права і обов’язки сторін».

3. Якомога більше уваги приділіть пунктам про «односторонню зміну умов договору», щоб не опинитися в глибокому … програші у випадку, якщо друга сторона вирішить розірвати угоду.
4. Порядок вирішення спорів – чи не найважливіший пункт договору. Адже мета останнього – захистити права сторін в разі їх порушення, в цивілізованому (судовому) порядку.
У цьому пункті уникайте слів “Третейська угода”[1]. Воно зі 100%-ою вірогідністю пророкує Вам плачевний результат вирішення спору.
5. Примірник договору повинен бути у кожної сторони. Це живий доказ наявності у Вас і Вашого контрагента прав і обов’язків. А “жирною червоною лінією”, яка виділяє цей доказ, повинна служити фраза: «Договір укладено в двох примірниках для кожної із сторін. Кожен екземпляр має однакову юридичну силу».
6. До укладення договору перевіряйте, чи дійсно уповноважена особа (як з Вашої сторони, так і з боку контрагента) уповноважена укладати договір. Підтвердженням такого права може бути або специфічна посада підписанта – директор компанії (якщо сторона – компанія), або непрострочена, правильно оформлена довіреність з необхідним обсягом прав довіреної особи, підписана директором. Таке доручення повинно додаватися до договору.
7. Реквізити контрагентів – ще одна Ахіллесова П’ята в договорах. Вони в обов’язковому порядку повинні бути вказані без єдиної помилки, щоб не виникло проблем з виплатами по договору. А для більшої впевненості Ви можете запитати реквізити свого візаві в ЄДР (Єдиний державний реєстр). Це задоволення недороге, але достовірне і досить інформативне.
8. Слідкуйте за правильністю вибору виду договору. Інакше може вийти комічна ситуація, коли компанія укладає договір поставки з “постачальником інформації”.
9. Якщо ж Ви не впевнені у своїй уважності і/або компетентності, ми все ж радимо Вам звернутися до знаючих (ну або хоча б більш уважних) людей. Адже, якщо договір все-таки буде укладено, і укладений неправильно, Вам доведеться нести всі тяготи і позбавлення його несподіваних наслідків.

 

Вдалих вам угод!
__________________________

[1] Третейська угода – це угода сторін про передачу спору на розгляд Третейського суду (недержавного незалежного органу, що утворюється за угодою або відповідним рішенням зацікавлених фізичних та/або юридичних осіб у порядку, встановленому Законом України «Про третейські суди» для вирішення спорів, що виникають з цивільних і господарських правовідносин. Суть третейського судочинства полягає в тому, що сторони довіряють вирішення спору і прийняття рішення третій особі, а не уповноваженому державою органу. У цьому заключається істотна відмінність третейського судочинства від інших форм захисту прав і інтересів – цивільного та господарського судочинства, які здійснюються виключно судами загальної юрисдикції.

Всего комментариев: 0

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.

Вы можете использовать следующие HTML тэги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Ми в соціальних мережах