Автомобілі та “розмитнення”

Просто про складне від “Діс-Експерт” та Івана Івановича

Сьогодні ми з вами будемо говорити про машини. А в якості консультанта ми запросили одного з провідних фахівців з питань юридичного характеру. Експерт Іван Іванович не з чуток знає про тонкощі оформлення автотранспорту в Україні і готовий поділитись декількома важливими питаннями у цій сфері.
Почнемо з загального …

У зв’язку з поліцейською реформою 2015-го року, виникли ще ряд змін, які торкнулись і автомобілістів. В першу чергу, варто нагадати, що в Україні тепер значно спростилася процедура реєстрації (так стверджує уряд). Були ліквідовані пережитки СРСР у вигляді ДАІ і МРЕВ (яких було понад 200 по всій Україні). Їм на заміну прийшли новенькі і прогресивні “сервісні центри МВС з надання адміністративних послуг” в кількості 60 штук.

А спрощеність процедури реєстрації полягає в тому, що зникли рахунки-довідки, які були необхідним атрибутом при купівлі-продажу автомобіля раніше. Тепер для оформлення автомобіля Вам необхідно надати в сервіс-центр лише договір купівлі-продажу.

Про вартість послуги в постанові Кабміну № 941 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань реєстрації транспортних засобів”, нічого не сказано. Але якщо вірити очевидцям, то саме мінімальне, на що ви можете розраховувати – це плюс-мінус 1000 грн. (з урахуванням того, що оформлення договору в сервісному центрі безкоштовне).

Хоча якщо ви хочете перевірити транспортний засіб на факти арешту, викрадення, застави та інших тонкощів, будьте готові витратитися на послуги спеціалізованих компаній.

Тут мова йде про тех. паспорти на автомобілі, що ввозяться з-за кордону. Про них ми і поговоримо далі.

Отже …

Розмитнення автомобілів

Як бути тим, хто після ухвалення законопроекту про “Перехідні положення Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку уживаних транспортних засобів” влився в хвилю масових автозакупок за кордоном?

Для початку вам слід знати, що на підставі Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження правил ввезення транспортних засобів на територію України” № 341 від 31.05.94 встановлюються транспортні засоби, які можуть ввозитися на територію України:

 • для постійного користування;
 • для тимчасового користування;
 • для реалізації;
 • для транзиту.

А для співробітників митниці є «Правила митного оформлення транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України», якими і регулюється їх діяльність.

Законодавством також забороняється ввезення в Україну для постійного користування транспортних засобів, які на момент ввезення були виготовлені 10 і більше років тому, крім випадків:

 • ввезення громадянами, які в’їжджають в Україну на постійне місце проживання;
 • ввезення (отримання) громадянами як спадщини або за договором дарування близьких родичів;
 • ввезення з метою розукомплектування для підприємств транспорту загального користування;
 • ввезення в колекційних цілях за попереднім погодженням з державними органами;
 • ввезення транспорту на підставі міжурядових угод.

Як ви розумієте, весь транспорт, який ввозиться на Україну повинен пройти ретельну перевірку органами Державтоінспекції і належну процедуру оформлення. Але перед тим, як купувати авто за кордоном, потрібно зважити всі плюси і мінуси. Адже не завжди і не всі авто придбані не в Україні обійдуться вам дешевше. Якщо неправильно підійти до цього питання, ви можете влетіти на більшу суму, ніж розраховували.

Отже, для початку …

Далі …

Якщо ціна іноземного продавця вас влаштує, купуйте. Найскладнішим в цій справі традиційно є процес розмитнення. На ньому зупинимося детальніше.

Є два способи оформити автомобіль на митниці: простий і складний.

Простий спосіб передбачає оформлення авто за допомогою спеціалізованих компаній. Цей процес займає буквально кілька днів і мінімум зусиль.

Складний спосіб – для тих, хто хоче все контролювати самостійно. Він займає куди більше ресурсів, зусиль і часу, але з його допомогою ви, напевно, все зробите так, як необхідно саме вам.

Якщо ви обираєте другий варіант, готуйтеся трохи попотіти і почекати. І обов’язково ознайомтеся з повним переліком необхідних документів та їх ксерокопій:

 • митну декларацію, оформлену прикордонною митницею;
 • технічний паспорт на автомобіль;
 • документи, які підтверджують право власності (договір купівлі-продажу, міни, дарування, завірені належним чином в країні їх підписання);
 • документи, які підтверджують факт використання на придбання автомобіля іноземної валюти (у разі потреби) з підтвердженими джерелами походження;
 • закордонний паспорт;
 • загальногромадянський паспорт.

Як правило, весь процес оформлення – задоволення не безкоштовне і законодавчо (Законом України про «Митний тариф України») передбачає витрати у вигляді:

 • Ввізного мита – 10% від вартості авто;
 • Акцизного збору (розмір якого розраховується для кожного індивідуально);
 • ПДВ – 20% від суми вартості авто, акцизного збору і ввізного мита.

Також пам’ятайте, що автомобіль повинен відповідати певним нормам і стандартам.

В іншому випадку, ви просто-на-просто не зможете поставити його на облік в українських органах внутрішніх справ.

На територію України пропускаються тільки ті автомобілі, які відповідають еконормам не нижче Євро-5 і не старше 2010 року випуску. З 2018 року нормою для ввезення буде вважатися автомобілі стандарту Євро-6. У Європі, до речі, Євро-6 введено в ужиток ще з 2014 року.

Слідуйте нашим порадам та Закону України і нехай Ваше авто служить вам довго і надійно!

Всего комментариев: 0

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.

Вы можете использовать следующие HTML тэги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Ми в соціальних мережах