Без цього не може обійтись жоден підприємець!

Вступ до шлюбу, підписання договорів, отримання паспортів – такі різні юридичні акти. Та всі вони пов’язані маленькою, але такою необхідною ланкою…

Вперше поняття “підпис” з’явилося ще за часів грецьких полісів. Хоча широке поширення підпис (як щось більше, ніж просто хрестик) увійшло в побут не так давно.

Підпис, як особистий “бренд”

Особисий підпис – це не просто хитромудра вижимка із імені та прізвища, це особистий “бренд” художника, обличчя підприємця і гарант цивільних прав людини. Важко переоцінити її роль в нашому житті.
Але, виявляється, навіть обираючи собі підпис, можна припуститися помилки! Це особливо важливо для тих, хто часто залишає свої автографи на тих чи інших документах.

1) Так, мабуть, одна з найбільш поширених жіночих помилок – це дівоче прізвище в тілі підпису. Кожна розсудлива жінка рано чи пізно мріє вийти заміж і в 80% випадків поміняти своє прізвище на прізвище чоловіка. Це спричинить і зміну підпису. Така, здавалося б, невинна подія може понести за собою досить серйозні наслідки (на приклад, невідповідність підписів на важливих документах).

Так що, дорогі дами, можете шукати чоловіка з таким же прізвищем як у вас, не змінювати прізвище, завести кішку і ніколи не виходити заміж. Або просто підібрати собі універсальний автограф.


Не варто занадто ускладнювати свій особистий “бренд”.

У цьому випадку Ви ризикуєте так само, як і жінки з дівочим прізвищем.  Не повторивши в точності всі закарлюки вашого шедевру, Ви можете бути покарані звинуваченням у фальсифікації власного підпису. Жах як неприємно, правда?

2) Інша крайність – занадто простий і короткий підпис. У цьому випадку Ви можете дізнатися про себе багато нового (на приклад, те, що Ви подарували свою квартиру якомусь суб’єкту). Якщо Ви найближчим часом не плануєте відчужувати своє майно всяким там суб’єктам, радимо терміново ускладнити свій автограф.


3) Пташка, смайлик або інші милі доповнення автографу виглядають доречно і оригінально, коли їх автор – художник або актор експериментального жанру. Але якщо Ви – керівник великого промислового холдингу і підписуєте контракти на мільярди доларів, пташки можуть характеризувати вас як несерйозного і безвідповідального підприємця, з яким краще не мати справи (те ж саме стосується і більш скромних підприємців).

   

4) Особистий підпис повинен бути написаний власним почерком. Не вдаючись в тривалі пояснення, думаю, не зайвим буде про це нагадати.

5) Автограф не повинен опускатися у напрямку до нижнього краю сторінки. Це також дає негативну характеристику Вашої особистості. Якщо не хочете прославитися невпевненою в собі, замкнутою людиною, намагайтеся зробити Ваш автограф позитивнішим.

Крім того, юристи радять: “Щоб захистити свій підпис, уникайте інтервалів, дотримуйтесь швидкого темпу написання, частіше практикуйтесь”

Електронний підпис як вид особистого підпису людини

У наші дні крім простого рукописного розпису, широкого поширення набув й електронний підпис.

Електронний підпис – це абсолютно новий рівень ідентифікації особи підписанта.

Є як прості, так і кваліфіковані види електронних підписів.

Простий підпис використовуються, в основному, для електронного спілкування з органами державної влади. До останніх можна віднести логін і пароль на сайті.

Кваліфікований підпис – це складна система підтвердження особи. Такий підпис видає на рік спеціальний акредитований орган у вигляді USB-носія з унікальним ключем для активації.

Ще одним варіантом електронного підпису є факсиміле – це не що інше як Ваш собистий підпис в електронному вигляді. Такий варіант підписання документів може використовуватися тільки в разі, якщо сторони заздалегідь домовилися про можливість використання факсиміле.

Підпис, як юридичний атрибут

Зазвичай підпис розглядається як первинний реквізит документа. Дуже часто підпису керівника буває достатньо для того, щоб документ вважався чинним. На деяких видах документів, наприклад, на векселях і дорученнях, крім підпису обов’язковим реквізитом є печатка. Цікаво, що на договорах ставити печатку не обов’язково: в цьому виді документів вона є так званим вторинним реквізитом.

Для звичайної людини особистий підпис на юридично значущому документі є, в першу чергу, свідченням того, що людина приймає на себе всі права та обов’язки, а також тягар відповідальності, яку передбачає підписаний ним документ.

Покарання за підробку підписів залежить від того, на якому саме документі був підроблений підпис і які це спричинило наслідки: тут можуть бути і шахрайство, і розкрадання в чистому вигляді, також дуже часті підробки підписів на заповітах. Найчастіше підробка підпису – тільки засіб для вчинення злочину, а не самостійний склад злочину.

Тому, панове підписанти, бажаємо Вам водночас простих і складних, стильних і не дуже, позитивних й універсальних підписів.

І, головне, хай вони ставляться там, де їм потрібно бути!

 

Із думкою про вас,

Діс-Експерт

Всего комментариев: 0

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.

Вы можете использовать следующие HTML тэги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Ми в соціальних мережах