Бізнес-відпустка у зв’язку з вагітністю і пологами або як не залишитися без грошей, якщо ти підприємець

Вагітність – це те, з чим хоча б раз у житті має справу 80% жінок по всьому світу і в Україні. Жінки-підприємці, і, на щастя, і, на жаль, рано чи пізно задаються питанням: “Як би так отримати від держави грошей?”. Чому “на щастя?” А що таке діти, якщо не щастя? Чому “на жаль”? Тому що багато, що відбувається з нами в нашій державі – це “на жаль”.

Тому давайте розглянемо питання народження дітей жінками-підприємцями у розрізі нашої держави та закону і допоможемо вам не боятися цього процесу і сміливо зрощувати майбутнє української нації.

Для початку декілька загальних фактів:

  1. Норми декретних виплат в Україні встановлюються Законом України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”;
  2. Виплати у зв’язку із вагітністю та пологами: оплачується за 70 календарних днів до пологів та 56 днів після (70 днів після пологів, у разі ускладнень);
  3. Засоби для декретних виплат по вагітності та родам виплачуються Фондом соціального страхування;
  4. Для нарахування виплат за основу беруться ваші середні оклади;
  5. Розрахунок нарахувань відбувається шляхом множення середньої виплати в день на кількість днів, які потраплять під час оплати;
  6. Розрахунковий період – це 12 місяців знаходження у трудових відносинах з останнім роботодавцем (до настання страхового випадку), за час якого розраховується середня заробітна плата;
  7. Для розрахунку звичайних декретних використовується формула:

А = В / Г х Б, де

А – виплати по вагітності та пологам;
Б – кількість календарних днів відпустки;
В – сума заробітної плати за розрахунковий період, з якого виплачувалася ЄСВ;
Г – кількість календарних днів у розрахунковому періоді.

Тепер про хвилююче – декретні у підприємців

На сьогоднішній день для отримання декретних виплат приватному підприємцю досить заплатити єдиний соціальний внесок і не мати заборгованості (раніше було складніше). Але, тим не менше, навіть з такою спрощеною процедурою доведеться трохи помучитися.

Отже, як же ФОПу оформляти декретні виплати?

Ви повинні зібратись і пройти чотири кроки на шляху до своєї цілі:

Крок 1 Фонд соціального страхування

Для отримання виплат, в першу чергу, Ви повинні подати в ФСС всі необхідні документи. Але для того, щоб їх подати, вам спочатку необхідно їх зібрати.

Крок 1.1 Поліклініка

Отримайте в своїй поліклініці (УВАЖНО!) лікарняний лист. Тому що деякі помилково або через незнання отримують довідку для соцзабезу, яка, в цілому, Вам може знадобитись, але набагато пізніше.

Відксерити два рази.

Крок 1.2 Форма заяви з інтернету.

Якщо ви вмієте розраховувати декретні (чому ми вас навчимо трохи нижче) – можете її заповнити. В іншому випадку, Вам допоможуть в ФСС.

Відксерити два рази.

Крок 1.3 Податкова

Вам необхідно підтвердження оплати ЄСВ у вигляді підшивки квинтанцій. Якщо таких на руках немає, Ви можете звернутися в банк за роздруківкою, якщо оплата здійснювалася в банку, або безпосередньо в податкову.

Важливий момент! Місяць, в якому ви подаєте свою заяву, повинен бути оплачений, незалежно від сьогоднішньої дати.

Відксерити два рази.

Крок 1.4 Пенсійний Фонд

Тут радимо Вам взяти приклад з бабусь і з’явитися туди ні світ ні зоря, щоб встигнути подати документи (паспорт і код) на необхідну Вам довідку до обідньої перерви. У цьому випадку, у вас є величезний шанс отримати її на руки вже до вечора.

Відксерити два рази.

Крок 1.3 Особистий рахунок

Тепер Ви можете відкрити заповітний рахунок в будь-якому вподобаному Вам банку для отримання виплат.

Щоб Ви знали, перші чотири цифри, характерні для соцрахунків 2604 ****.

Крок 1 Продовження

Тепер можна сміливо йти в ФСС і заповнювати свою заяву. Якщо все зібрано і зроблено, то це займає не більше 15 хвилин. Після – солодке очікування грошей (приблизно 10 календарних днів) ну або письмове повідомлення із відмовою, але це вже зовсім інша історія.

Крок 2 Переказ грошей на карту

Багатьом простіше подзвонити на гарячу лінію свого банку, але якщо Ви вмієте правильно формувати платежі в інтернет-банкінгу, можете піти цим шляхом. Головне, пам’ятайте: потрібно докласти скан-копію квитанції про сплату ЄСВ за місяць, яким лікарняний відкритий.

Крок 3 Податок на лікарняний

Вам необхідно буде оплатити ЄСВ за все 126 днів (чи скільки їх там у вас буде) лікарняного НАПЕРЕД. Інакше, гроші просто не переведуться.

Крок 4 Звітність

Не забудьте про цей крок, тому що багато хто саме так і роблять – забувають. І, як результат, потрапляють на адміністративну відповідальність у вигляді штрафу.

Як подається звітність? Роздрукуйте з інтернету бланк (за формою Ф-4 ФСС з ТВП) і подайте його в ФСС не пізніше 20-го числа.

Як ПП розрахувати суму допомоги по вагітності та пологах?

Перше, що Вам необхідно усвідомити: сума декретних виплат в розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ і не може бути менше мінімальної зарплати, встановленої на момент настання страхового випадку.

Г = А / Б * В, де

Г – сума декретних виплат за лікарняним
А – загальна сума, з якої сплачується ЄСВ за розрахунковий період
Б – кількість календарних днів розрахункового періоду
В – тривалість декретної відпустки

Приклад для наочності:

ФОП Іванова Т.І. пішла в декрет з 15 червня 2017 року у стандартну декретну відпустку (126 днів). Розрахунковий період – з 01 січня 2017 роки (152 розрахункових дня). Мінімальна зарплата за період:

січень – квітень – 3500 гривень;

травень – 4000 гривень.

Г = (3500 + 3500 + 3500 + 4000) / 152 * 126 = 12019,74 грн.

Як бачите, все простіше, ніж здається на перший погляд. Так що, шановні майбутні мами, не хвилюйтесь і не переживайте зайвий раз, адже “Діс-Експерт” не залишить Вас в біді. І навіть, якщо Вам не допомогла ця стаття, Ви завжди можете звернутися до нас безпосередньо і отримати якісну консультацію та ефективну швидку юридичну допомогу в оформленні всієї необхідної документації: http://dis-expert.com.ua/ua/

Всего комментариев: 0

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.

Вы можете использовать следующие HTML тэги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Ми в соціальних мережах