Дозвіл на зброю у питаннях та відповідях

Уважно проаналізувавши запитання від наших клієнтів,  спеціалісти “Діс-Експерт” підготувати для Вас відповіді на найпоширеніші з них. Як не дивно, найцікавішою темою сьогодення для 70% українців виявилася тема отримання дозволу на зберігання та використання зброї. Тому цю статтю ми вирішили присвятити саме їй.

“Що потрібно знати тому, хто збирається отримувати дозвіл на зброю?”

Не радимо залишати це питання без уваги, оскільки недотримання умов зберігання зброї (навіть найдрібніших) може понести за собою наслідки, передбачені Кодексом про адміністративні правопорушення, а в гіршому випадку –  Кримінальним Кодексом України. Жоден з цих нормативних актів не обіцяє порушниками нічого хорошого.

По-перше, вогнепальна зброя, основні частини зброї, бойові припаси до неї, пристрої та патрони до них мають зберігатись у спеціально призначених сейфах (шафах).

Відповідно до п.11.7 Наказу МВС України «Про затвердження Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів…» металеві сейфи (шафи) повинні мати наступні характеристики

– стінки повинні бути завтовшки не менше 3 мм із внутрішніми замками (не менше двох);

– дверці шаф для міцності укріплюються металевими накладками або косинцями;

– на дверцях шафи з внутрішнього боку має бути опис зброї, основних частин зброї, бойових припасів, пристроїв та патронів до них за номерами.

– зброя, яка зберігається, має бути у розрядженому стані. 

А от і наслідки недотриманняпорушення правил зберігання зброї тягне накладення штрафу від семи до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням зброї і бойових припасів або без такого (адміністративне правопорушення).

По-друге, на час тривалого (понад три місяці) відрядження, перебування на військових зборах або проходження строкової служби за погодженням з органами внутрішніх справ дозволяється тимчасове зберігання зброї без права використання:

 • іншого члена сім’ї або найближчої близької особи;
 • в органах внутрішніх справ;
 • або в інших громадян, які мають відповідні дозволи на зберігання особистої зброї при дотриманні встановлених правил її зберігання.

Про це робиться відповідний запис в особовій справі власника зброї.

“Як отримати дозвіл на зброю?”

Процедура оформлення дозволу на зброю описується в Наказі МВС “Інструкція про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів…» від 21.08.1998 № 622.

Згідно з Кримінальним Кодексом України:

“Всі громадяни можуть скористатися зброєю, будь-яким предметом або іншими засобами для захисту себе у разі нападу або вторгнення у їх житло чи інше приміщення”

Згідно з визначеним вище наказом:

Всі українці можуть володіти тільки гладкоствольною мисливською (з 21 року), нарізною мисливською (з 25-річного віку) та пневматичною зброєю (з 18 років)“

Таку зброю можна носити тільки не зарядженою!

Тепер перейдемо безпосередньо до процедури оформлення і підрахуємо можливі витрати, які будуть чекати Вас на шляху до отримання дозволу:

 1. Купуємо і встановлюємо вдома сейф для зброї (800 грн.);
 2. Отримуємо медичну довідку (форма 127/о) (160-300грн.);
 3. Проходимо навчання і складаємо іспит в спеціальних тирах (200 грн.);
 4. Подаємо документи до підрозділів дозвільної системи МВС України:
 • Заява на ім’я керівника органів внутрішніх справ про видачу дозволу;
 • Заповнену заяву – картку;
 • Медичну довідку форми 127/о;
 • Ксерокопію договору страхування на 3 роки (50 грн.);
 • Документ про те, що Ви пройшли курси;
 • Довідка про відсутність судимості, яку (згідно із сучасним законодавством) можна зробити онлайн (безкоштовно);
 • Оригінал паспорта, його копія + 4 фотографії 3*4;
 • Квитанція про сплату за реєстрацію зброї: 1) за послуги дозвільної системи – 18,00 грн.; 2) за дозвіл на придбання гладкоствольної зброї – 39,00 грн.; 3) за посвідчення на право зберігання і носіння зброї – 138,00 грн.
 1. Оплачуємо послуги;
 2. Чекаємо 30 днів і отримуємо дозвіл на купівлю зброї;
 3. У Вас є 3 місяці на вибір і придбання зброї. Якщо за цей час так нічого і не куплено, то потрібно:

1) здати дозвіл назад в дозвільну систему МВС;

2) з’явитися в дозвільну систему до закінчення 3-ох міссячного терміну і продовжити цей дозвіл.

 1. З паспортом громадянина і дозволом купляємо зброю. Після цього інспектор звіряє номери на зброї і в документах. Отримуємо пластикову картку-посвідчення.

Вітаємо! Дозвіл на гладкоствольну зброю отриманий!

А вартість всього цього задоволення склала приблизно 1305 грн без врахування ціни на саму зброю (від 4000 грн.).

Дозвіл на мисливську зброю отримується майже так само за виключенням однієї деталі: він оформлюється НЕ в районних відділах дозвільної системи МВС, а в обласних (міських) управліннях дозвільної системи МВС.

!!!! Нагадаємо, що недбале зберігання будь-якої зброї тягне за собою кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 12 років.

“Як перереєструвати/продовжити строк дії дозволу на зброю?”

Порядок перереєстрації також врегульований Наказом МВС № 622 від 21.08.98р.

Для продовження строку дії дозволу до органу первинної реєстрації разом зі старим свідоцтвом Вам необхідно подати такі документи:

1) заяву встановленого зразка;

2) медичну довідку;

3) платіжний документ про внесення коштів за надання платної послуги;

4) договір страхування.

“Як отримати дозвіл на травматичну зброю?”

Станом на сьогодні – ніяк.

Єдиною можливістю для отримання травматичної зброї може бути Ваша належність до певної категорії осіб:

1) народні депутати;

2) журналісти (в т.ч. позаштатні);

3) члени громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону;

4) військовослужбовці (крім тих, хто проходить строкову військову службу);

5) державні службовці, які мають категорії і ранги.

Порядок отримання цими особами травматичної зброї регулюється Наказом МВС України від 13.06.2000р. № 379. Цей нормативний документ, на жаль, доступний тільки для службового користування і не опублікований для широкого загалу.

Сподіваємося, інформація була для Вас корисною.

Будьте обачні та відповідальні!

Всего комментариев: 1

 • ТОВ "Діс-Експерт"
  Автор: ТОВ "Діс-Експерт" Добавлено Березень 20, 2018 в 14:33

  Дякуємо, Олександре, за ваше питання. Отримати дозвіл на придбання та зберігання вогнепальної і травматичної зброї сьогодні в Україні коштує від 1100 гривень. При цьому потрібно зібрати ряд довідок і документів.

  Необхідні документи:
  – Медична довідка форми 127/о. Вона дійсна протягом трьох років, а її вартість становить близько 160 гривень.
  – Довідка про проходження стрілецьких курсів за програмою МВС в одному з стрілецько-спортивних клубів. Це в тому випадку, якщо людина купує зброю вперше. Заняття обійдуться, приблизно, в 200 гривень.
  – Обов’язкове страхування цивільної відповідальності за шкоду, яка може бути випадково заподіяну третій особі. Страховка на три роки буде коштувати близько 51 гривні.
  – Заява про видачу дозволу на придбання зброї. Воно заповнюється у відділенні дозвільної системи МВС за місцем проживання.
  – Карта-заява. Заповнюється там же.
  – І останнє: необхідно оплатити послуги дозвільної системи та обов’язково надати чек (50 гривень)

  Видачу дозволу проводять підрозділи дозвільної системи Міністерства внутрішніх справ України.

  Варто відзначити, що травматичну зброю має право носити тільки певна група людей:
  – журналісти;
  – народні депутати;
  – родичі працівників суду і правоохоронних органів;
  – особи, які беруть участь у кримінальному судочинстві (свідки, які бояться за своє життя);
  – громадяни, які охороняють громадський порядок і державний кордон (дружинники).

  Отже, після подачі всіх необхідних документів, ви можете отримати дозвіл протягом місяця. Бланк суворої звітності складається з трьох частин: першу відразу залишає собі МВС, з двома останніми йдете в магазин і купуєте зброю. Співробітники магазину залишають собі другу частину, а в третю вписують характеристики зброї і віддають вам. Термін дії дозволу на придбання – 3 місяці.

  Після покупки зброї протягом 10 днів її потрібно зареєструвати там же, в підрозділі дозвільної системи МВС. Ви надаєте корінець дозволу, в якому вказані характеристики, і дві фотографії. І протягом двох тижнів ви, нарешті, отримуєте, остаточний документ – дозвіл на зберігання і носіння зброї.

  Наступний крок – контрольний відстріл для внесення результатів в базу МВС. При собі потрібно мати власну зброю, дозвіл на нього, паспорт і три штатних патрона.

  В окремих випадках ви можете купити в магазині зброю, яке вже пройшло контрольний відстріл. Тоді в магазині вам видадуть відповідну довідку.

  Також обов’язковою умовою є наявність сейфа (від 700 гривень). Зброя, боєприпаси до неї, основні його частини повинні зберігатися в металевих ящиках, сейфах за місцем постійного проживання власника.
  Якщо у Вас виникнуть додаткові питання, звертайтесь до юристів юридичної компанії “Parasol” за номером: (063)303-57-90
  Сайт юридичної компанії “Parasol”: http://parasol-ua.com/

  Ответить

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.

Вы можете использовать следующие HTML тэги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Ми в соціальних мережах