Народне повір’я: “Загубив паспорт, чекай кредиту”

Чинне законодавство передбачає, що паспорт громадянина – це головний документ, що засвідчує особу та підтверджує її громадянство.

Ви втратили паспорт? На зволікання немає часу!

І не важливо , загубили ви його самостійно чи документ вкрали – ви маєте діяти швидко! Найбільшим ризиком для власника втраченого паспорта є кредити. Навіть, якщо Ваш документ просто загубився, це не означає, що ви застраховані від небажаних махінацій. Він може потрапити до недобрих рук і тоді важко уявити, що на вас може очікувати.Тому, перший крок: як  тільки була виявлена втрата, терміново звертайтеся до органів національної поліції із заявою. Для відчайдухів можна ще й написати листи  до всіх відомих банків з проханням не надавати кредити особі під вашим ім’ям. Проте, ніхто не може бути застрахованим від кредитів у магазинах електроніки та техніки. Тут вас зможе врятувати тільки залізне алібі, яке з радістю забезпечить вам поліція.

У правоохоронних органах все зазвичай проходить швидко. Вони не дуже люблять відкривати кримінальні провадження, тому будьте готові до того, що вас будуть схиляти до визнання своєї провини. У цьому разі, вам необхідно буде лише сплатите невеликий штраф (17-51 грн.)  та розійтися без зайвої тяганини.

Увага! Діс-Експерт радить: вказуйте дійсну причину втрати документа.

Після того, як поліцейськими будуть проведені всі необхідні операції, вам на руки видадуть документ, що підтверджує втрату  паспорту. А у разі відкриття кримінального провадження, доведеться почекати ще днів десять, щоб отримати постанову про відкриття або про відмову у відкритті такого провадження.

Ура – ваше залізне алібі готове!

Другий крок – не для лінивих. Якщо ви бажаєте ще краще захистити себе від махінаторів, подайте в державні газети (на приклад, Урядовий кур’єр) інформацію про те, що паспорт з Вашим ім’ям не є дійсним.

Третій крок – паспортний стіл. В паспортному столі і відбувається основна процедура переоформлення документу.  Деякі паспортні столи передбачають онлайн-реєстрацію. Це ще зручніше: просто запишіться на конкретний день і час, та без черг пройдіть процедуру. Хоча, будьте готові до того, що день-у-день подати документи не вийде через завантаженість Реєстраторів. Проте, за цей час ви як раз встигнете зібрати всі необхідні папери:

  1. Три фотокартки 3,5х4,5;
  2. Свідоцтво про народження;
  3. Свідоцтво про укладення/розірвання шлюбу;
  4. Заяву-картку на відновлення паспорту встановленого зразка (звичайне або термінове);
  5. Квитанцію про сплату державного збору;
  6. Документи із поліції;
  7. Довідку із ЖЕКу про місце прописки або ж Будинкова Книга договір купівлі-продажу або дарування (для осіб, що проживають у приватних будинках)

В ідеальному випадку, документи приймають, вам видають тимчасове свідоцтво і через 20 днів (а у випадку термінового виготовлення – 10 днів) ви отримуєте новеньку картку-паспорт (ID-паспорт) (про це детальніше читайте далі по тексту).

НА ЗАМІТКУ! Якщо ви плануєте користуватися послугою онлайн-перевірки стану паспорту, вам буде корисно дізнатися, що інформація на сайті оновлюється один раз на добу. Якщо сьогодні стан Ваших документів не змінився, просто зайдіть на сайт завтра. Не потрібно цілий день сидіти в очікуванні та по 10 разів оновлювати сторінку. Зручно!

Проте, буває таке, що в паспортному столі вам дають червоне світло через, здавалося б, нікчемні причини: ваш представник не має законного права вас представляти, у вас неповний комплект документів, ваші дані не відповідають даним, занесеним до Реєстру. В такому випадку, не слід панікувати, просто вирішуєте проблему і звертаєтеся до паспортного столу повторно.

Четвертий крок, в якому принцип “краще пізно, ніж ніколи”не працює.

Уявімо, у вас все добре: Ви отримали новий паспорт, уникнули кредиту – життя продовжується. Аж раптом, от диво! Ваш старенький паспорт вирішив знайтися. Але, як не крути, єдиним рішенням в цьому випадку є: знову звернутися до органів реєстрації і знищити “загубленця”.

Ще один важливий момент: не варто забувати про гроші. Адже Законом України передабчається гранична вартість за оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого) та обмін паспорта громадянина України у строк не пізніше ніж через 20 робочих днів у розмірі 0,1 прожиткового мінімуму. А в разі термінового оформлення документу (протягом 10 днів), розмір оплати буде становити 0,2 розміру прожиткового мінімуму.

Ще декілька порад:

Якщо ви все ще користуєтеся паспортом старого зразку (у вигляді книжечки), не носіть його разом із ідентифікаційним кодом. Це робить можливість  кримінальних махінацій вдвічі ризикованішою.

Якщо ви все ж таки отримали звістку про те, що на ваше ім’я було отримано кредит, а в поліцію ви звернутися не встигли, знайдіть впевнене алібі та вимагайте проведення графологічної експертизи підпису у кредитному договорі

Картки замість книжок та інші нововведення

Хотілося б також нагадати вам про те, що в Україні (на даний момент) діють оновлені правила оформлення паспортів:

  • Тепер громадянин України зобов’язаний отримувати паспорт з 14 років;
  • Паспорт видається у вигляді пластикової картки, що містить електронний носій із усією необхідною інформацією на двох мовах: українській та англійській;
  • Строк дії документа, отриманого до 18 років, становить 4 роки, а після 18 років – 10 років.

До паспорта громадянина України вноситься наступна інформація:

1) назва держави;

2) назва документа;

3) ім’я особи;

4) стать;

5) громадянство;

6) дата народження;

7) унікальний номер запису в Реєстрі;

8) номер документа;

9) дата закінчення строку дії документа;

10) дата видачі документа;

11) уповноважений суб’єкт, що видав документ (код);

12) місце народження;

13) відцифрований образ обличчя особи;

14) відцифрований підпис особи;

15) податковий номер.

“Паспорт громадянина України є власністю України” – такий напис в обов’язковому порядку має містити паспорт громадянина України

Для осіб, які з досягненням 14 років оформлюють ID-паспорт, ця послуга безкоштовна. Для інших – згідно із вищеописаними тарифами.

І наостанок: повчальна ситуація про кредитні махінації:

В одному невеликому місті чоловік заробив кругленьку суму на… споживчих кредитах! Під його схему потрапила майже половина мешканців міста через банальну неуважність. Ділець працював в магазині електроніки і під час святкового ажіотажу, коли на касах стояли неймовірні черги, винахідливий  заробітчанин підсовував людям по два кредитні договори замість одного. І тут вже ніяке “залізне алібі” не допомагало – доводилося платити.

Мораль: шановні українці, завжди читайте, що підписуєте, уважніше слідкуйте за своїми документами та дізнавайтеся більше корисних порад від Діс-Експерт: http://dis-expert.com.ua/ua/juridichni-statti/

Всего комментариев: 0

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.

Вы можете использовать следующие HTML тэги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Ми в соціальних мережах