Пам’ятка Дідові Морозу або тонкощі оформлення договору дарування

… У деякому царстві, в деякій правовій Державі врятував добрий молодець Снігуроньку від пазурів змія Горинича. І розчулений старий, Дід Мороз, змахнувши вдячну сльозу, мовив: «Дарую тобі, добрий молодець, двушку на Троєщині і візок з трьома вороними оленями!” … Хороший кінець для дитячої казки … І початок для дорослої:

Дід Мороз і Договір Дарування

Мороз був дідусем кмітливим перед тим, як передати Добру Молодцю обіцяне майно, звернувся до місцевого Мудреця за допомогою, мовлячи: “Я, звичайно, Дід Мороз, але знаю, що Закони в нашій країні суворі … Тому підкажи, як мені бути, що робити? “.

І мовив Мудрець: “Все не так просто. Перед тим, як подарувати що-небудь, тобі потрібно чітко слідувати моїм порадам і виконати три завдання. Впораєшся-буде тобі щастя. Чи не впораєшся – чого доброго, доведуть Героя твого до суду !”.

Подумав старий і сказав: “А бог з тобою, Мудрець. Давай свої поради “. Потягнув Мудрець Дідові Морозу два сувої і зник. Здивувався старий, але вирішив не зволікати – нема чого даремно час втрачати: господарство саме за собою не простежить, та й робота не чекає. Вибрав сувій побільше, розгорнув і ахнув. У документі писалося:

Правила
для того, хто хоче подарувати квартиру і візок з оленями

Правило перше:

Даруй безоплатно і тільки з чистими помислами. Не здумай прикривати купецькі справи даруванням або вимагати від Доброго молодця інших послуг в обмін на твій подарунок.

Правило друге:

Коли не хочеш проблем з родичами після твоєї смерті, доведи всім, що під час дарування ти був в доброму здоров’ї і при хорошій пам’яті. Інакше, ризикує рятівник твій позбутися всього подарованого.

Правило третє:

Пам’ятай про плату в королівську скарбницю. Захотів би ти Снігуроньці, онуці своій, квартиру подарувати, вона б не платила. А Добру Молодцю доведеться. І чимало, цілих 15% від ціни (оскільки він тобі навіть не родич).

Правило четверте:

Якщо раптом Ви зі Снігуронькою порівну квартиру ділите, ти все-одно можеш подарувати Добру Молодцю свою половину.

Правило п’яте:

Ви завжди можете абсолютно вільно розірвати свою угоду до того, як майно перейде Добру Молодцю.

Ви також можете повернути собі подароване, яке перейшло у володіння Доброго Молодця, але за умови, що:

* Він робив замах на твоє життя і здоров’я твоїх рідних;

* Мучив оленів або руйнував квартиру;

* Або загинув раніше за тебе від лап Змія Горинича або від ворожого меча.

І останнє правило:

Знай, Добрий Молодець не зможе нарікати на якість копит у оленів або застарілий ремонт в квартирі. Як то кажуть, дарованому оленю в зуби не дивляться!

Другий сувій був меншим і говорив наступне:

Інструкція
для того, хто вивчив правила і все-одно хоче подарувати
квартиру і візок з оленями

Завдання перше:

Піди до себе в квартиру і в кутку за піччю відшукай Казенні Папери:

  • Ті, які підтверджують, що візок з оленями і квартира (або частина її) твої;
  • Ті, які підтверджують їх ціну;
  • Ті, які розкажуть про інших жителів квартири;

Завдання друге:

Повертайся до мудреця з усіма паперами і з тим, кому подарунок робиш. Разом з ними складете угоду і поставите на ньому свої підписи. Таким чином, ти підтвердиш чистоту своїх намірів, а Добрий Молодець – згоду на отримання твого подарунка.

Завдання третє:

Вирушай до підданих Царя-батюшки, щоб внести в їхні реєстри нову інформацію: Про те, що тепер не ти, а Добрий молодець власник квартири на Троєщині і воза з конем. Отримайте нові Казенні папери.

Завдання четверте:

Не забудь віддячити Мудреця за надану допомогу.

Довго не думаючи, виконав Дід Мороз всі завдання як пропонувалося: і правила вивчив, і папери зібрав, і угоду склав, і навіть у всіх чергах відстояв. І спрацювало!

Добрий молодець став власником двушки на Троєщині і візка з трьома вороними оленями;

Щасливий Мудрець – володарем пристойної подяки і двох постійних клієнтів;

А Дід Мороз – обзавівся знижкою в 10% на наступні консультації Мудреця.

І жили вони довго і щасливо…

Казка – брехня, та в ній натяк:

Багато хто вважає договір дарування одним з найпростіших. Деякі навіть намагаються прикрити ним інші більш складні угоди: купівлю-продаж, міну, договір довічного утримання та ін. Але він, як не дивно, містить ряд проблемних моментів:

  • Високий рівень спростувань в суді. Особливо з боку спадкоємців;
  • Обов’язковий безоплатний характер. І навіть якщо ви уклали два договори дарування поспіль: (1) Дід Мороз дарує Добру Молодцю квартиру (2) Добрий молодець дарує Дідові меч-кладенець, їх можуть визнати недійсними через підозри в тому, що вони прикривають справжню угоду – міну;
  • І … Не такий договір дарування і безкоштовний. Держава також прагне брати активну участь в подарунках і вимагає виплату податку від 5% до 15% від ціни в залежності від ступеня споріднення. Звільняються від такого податку тільки родичі першої та другої лінії споріднення.

Тому кілька разів подумайте перед тим, як укладати договір дарування, і намагайтесь врахувати всі наші поради перед його укладанням.

Всего комментариев: 0

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.

Вы можете использовать следующие HTML тэги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Ми в соціальних мережах