Податки під “гострим” кутом

На податки можна дивитися через призму серйозності http://dis-expert.com.ua/ua/juridichni-statti/podatki-2017-dlya-chajnikiv-korotkij-ekskurs/: їх можна обговорювати, лаяти, крити нецензурною лексикою і триповерховими мовними зворотами. А можна, на деякий час махнути рукою і трохи усміхнутися монітору комп’ютера або екрану телефона.

Кажуть, якщо поглянути на проблему під іншим кутом, можна швидше знайти з неї вихід.

Отже, вперед на пошуки!

Прозора Швеція і собака-поліглот

По праву, шведи вважаються однією з найбільш дисциплінованих націй в Європі. У питаннях оподаткування вони настільки скрупульозні, наскільки вільні в своїх поглядах на сім’ю і стосунки.

Подумати тільки! Шведу з народження присвоюється унікальний номер, за яким кожен зустрічний-поперечний, в спеціальній базі, абсолютно вільно, може відстежити рівень доходу і дисципліну оплати податків. Абсолютна прозорість.

Та що тут говорити, якщо в 70-х шведи примудрилися використовувати пса-поліглота для виявлення сімей, які не платять податок за домашніх улюбленців. (так, в Швеції і правда є такий податок. А кошти, виручені за нього, йдуть в фонд громадян, які постраждали від цих самих тварин).

Після такої винахідливості жителі, мабуть, вирішили, що з владою жартуати не варто, а то невідомо, чого вони ще там собі надумають.

 Італійська “Форма 740” та інфаркти

Країна бурхливих емоцій і наполегливої ​​податкової поліції.

18 червня – день “Ч” для італійців. Ця дата вважається крайнім терміном здачі податкової декларації – зловісної “форми 740”.

Цікаво, що до цієї ж дати медична статистика показує найбільшу кількість інфарктів серед населення. І чого б це?

Не зупиняє цілеспрямованих італійських податківців нічого: ні всесвітня слава, ні незліченні багатства. Будь ти хоч тричі Софі Лорен, але, якщо ти не платиш податки, будь добрий, позбудься Італійського Ордена.

США і податківці-смертники

 

На цьому фото зображений чоловік, який
відсидів 10 років за злісну несплату податків

 США – батьківщина гангстерів. І до недавнього часу “бути податковим інспектором” прирівнювалося до “бути терористом-смертником”. Мало хто з них доживав до старості і помирав своєю смертю. Ще чого надумали: позбавляти чесних американців кровно зароблених капіталів і скласти цілих 200 сторінок правил по збору податків.

Ех, немає зараз, в 2017-му, на них гідної управи. Зовсім розійшлися: 260 томів, 17000 сторінок і мільярди символів про найвитонченіші способи відбирання заробітку у населення.

Єгипет, танок живота і бідна Фіфі

Оподатковує країна своїх громадян по-крупному. Але найбільший їх прибуток йде від нафти, туризму і танцівників живота. Бідні дівчата (а іноді, і не тільки дівчата!) змушені цілими днями витанцьовувати животом та іншими частинами тіла перед єгипетськими товстосумами та й ще платити за це “задоволення” 900 мільйонів єгипетських фунтів (з усіх).

Рекорд з податку на танець живота поставила Фіфі Абду: за три роки вона привнесла в казну держави сумму розміром в 1,4 млн.$.

Німеччина і манія величі

Зручно бути фюрером! Всі німці, як німці – справно платять податки, а Гітлер – злісний ухильник! Аби не платити податок з продажів свого бестселера “Моя боротьба” великий фюрер і його підопічні прирівняли Гітлера до Юлія Цезаря, на якого закон про податки не поширювався. І спрацювало!

Англія і … У кожного бувають проколи

Здавалося б, ця педантична і лаконічна країна ну ніяк не могла потрапити в нашу підбірку. Але ось біда, і вона прокололася, як мінімум двічі.

Спочатку це була єдина країна, яка ввела податок на життя. Від нього (так і бути) звільнялися тільки ті, хто вже помер. Революція, яка послідувала за цим швидко звільнила від податку більшу частину його ідеологів, а незабаром і всю країну.

Другим проколом став податок на капелюхи. Хочеш бути красивим в капелюсі – плати, а не хочеш платити – ходи страшним. Мабуть, багато хто вирішив, що страшними ходити вигідніше, та й коли всі страшні – не так страшно. Так цей податок поспішно зжив себе.

І несподіваний бонус…

Біблія і бізнес по-митарскі

Як тільки не вправлялися митарі біблійних часів зі збором податків. Інститут податків в ті часи не був підконтрольним державі, тому крокував у ногу із загальним свавіллям і трохи межував з абсурдом. Митарі, вони ж податкові інспектори, перекуповували право збору податі у держави, а потім могли перепродавати його безліч разів. Чистої води бізнес!

Податки з населення стягувалися як у вигляді грошей, так і у вигляді врожаю або худоби.

Податкові інспектори біблійних часів дійшли до того, що збільшили кількість місяців в році до 14, і за останні два місяці народ платив за подвійним тарифом.

Крім того, вони вимагали звести податки в ранг святині, щоб ніхто не посмів ставити їх під сумнів.

Щоб митарів було легше оподатковувати людей, вони ініціювали

перший в світі перепис населення. Кожен повинен був з’явитися на перепис в місто, в якому народився. З цих пір практика перепису стала досить поширеною.

Відомі були в ті часи і податкові пільги. Так від виплат звільнялися священики, службовці храмів, а сім’ї чоловіків, які відзначилися в бою, платили за заниженими тарифами.

Сподіваємося Ви посміхнулися разом із нами!

Бажаємо Вам великого прибутку і маленьких податків!
І не забувайте дивитися на світ під різними кутами.

З найкращими побажаннями,
Діс-Експерт

Всего комментариев: 0

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.

Вы можете использовать следующие HTML тэги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Ми в соціальних мережах