Що нам готує ранок 2018 року?

Деяким він готує головний біль, подарунки і холодильники, які повні олів’є. А деяким – зміни в Закони, які вступають в силу разом із новим 2018 роком. А деяким і те, і інше.

Тому пропонуємо Вам розглянути самі гучні нововведення 2017-го, які стануть початком його послідовника – 2018-го…

1. Вихідні:

Почнемо з простого і приємного – вихідні і свята:

2018-ий обіцяє нам їх аж 11:

1 січня – Новий рік
7 січня – Різдво Хрістoво
8 березня – Міжнародний жіночий день
8 квітня * – Великдень
1 травня – День міжнародної солідарності трудящих
9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День Перемоги)
27 травня * – Трійця
28 червня – День Конституції України
24 серпня – День Незалежності України
14 жовтня – День захисника України
25 грудня – Різдво Христове (католицьке)

2. Медреформа

Не так давно ми писали про шокуючу радикальну і дуже перспективну медреформу, яка обіцяє нам багато нового і незрозумілого. І стартує вона також цим приємним сніжним ранком у вигляді таких новел:

– Держава почне фінансувати конкретних пацієнтів і медпослуги;
– З’явиться єдина електронна система;
– Українці повинні будуть укладати спеціальні договори зі своїми сімейними лікарями;
– Лікарі матимуть право самостійно вибирати: лікарні або власні ФОП;
– Національна служба здоров’я почне свою роботу;
– Українці отримають гарантію на надання деяких послуг (подробиці в нашій статті: http://dis-expert.com.ua/ua/juridichni-statti/groshi-hodyat-za-patsiyentom-abo-medreforma-v-ukrayini/).

3. Підвищення цін на ЖКГ, тютюнові вироби, горілку, молоко, а також бензин

 • У 2018-му році одна пачка цигарок і пляшка горілки подорожчає приблизно на 7 гривень у зв’язку зі зростанням акцизу;
 • Крім того за планами у нас зростання тарифів на газ – 19% (не дивлячись на обіцянки не підвищувати), а на воду, опалення та електроенергію – на 20%;
 • Не обійшла стороною наша влада і продукти масового споживання, зокрема, молочні продукти. У зв’язку із забороною на реалізацію молочних продуктів другого сорту (а вони складають майже 80% всього молочного ринку України), ціни зростуть практично у 1,5 рази.
 • Ну і, звичайно ж, бензин. Сумних 10-15% підйому ціни обіцяє нам зима 2018-го. Що буде навесні, коли попит піде в гору, можна тільки припускати.

4. Зростання “мінімалки” і все, що з цим пов’язано

 • Податки

Зростання мінімалки на 18% призведе до збільшення ЄСВ на 18% для спрощеної системи оподаткування.

 • Статутний капітал

Розмір статутного капіталу акціонерних товариств, як відомо, становить 1250 МЗП. Тому, всі бажаючі створити АТ, повинні бути готові до сплати МІНІМУМ 4 653 750 грн. Максимальна сума, як і раніше не обмежена.

 • Призи та анульовані борги

Призи та подарунки за офіційні змагання завжди оподатковувалися ПДФО і військовим збором, якщо їх вартість становила понад 25% МЗП. Так само буде і в наступному році, але ця неоподаткована сума зросте до 930,75 грн у зв’язку з ростом МЗП.
Те ж стосується і прощених боргів: не обкладатиметься сума анульованого кредитором боргу в розмірі 930,75 грн в рік.

 • Нерухоме майно

Ставки податку на нерухоме майно становлять 1,5% МЗП/ кв.м. бази оподаткування. Таким чином, ставка податку не зможе перевищувати 55,85 грн./кв.м.

 • Збір за парковку

Ставка за місця для паркування транспортних засобів 0,075% МЗП. Тобто, у зв’язку зі зростанням “мінімалки” сума збору становитиме 2,79 грн.

 • Знайте, тепер за порушення вашого авторського права встановлюється плата в розмірі від 10 до 50000 МЗП (від 37230 до 186, 15 млн грн). Будьте уважні до своїх творінь!
 • Те ж саме і з банкрутством. Немає потреби говорити, що 150 мінімальних розмірів заробітної плати – це чимала сума. Саме в такому розмірі повинен бути борг, щоб проти вас змогли порушити справу.

4. Боротьба із контрабандою

Держава дозволяє українцям замовляти за кордоном товари на суму не більше 150 євро на місяць без додаткових податкових платежів і здійснювати не частіше трьох покупок в місяць.

5. Пільги електромобілям

Податок на додану вартість (ПДВ) і акциз на ввезення електрокарів в Україні тимчасово скасують.

6. Пенсії по-новому

З 01 січня 2018 року військові пенсіонери зможуть отримати перерахунок пенсій. В якому розмірі і чи дійсно це так, поки не відомо. Проте точно відомо, що в наступному році у 60 років не зможуть піти на відпочинок ті, у кого немає 25-річного стажу. Українцям, яким не вистачає страхового стажу, можна буде його додатково придбати, заплативши близько 17 тисяч гривень. (Подробиці за посиланням: http://dis-expert.com.ua/ua/juridichni-statti/trudovi-indulgentsiyi-yak-ukrayintsi-budut-vikupovuvati-sobi-minimalnu-pensiyu/)

7. Процесуальні новинки

– Верховний суд буде переглядати в касаційному порядку судові рішення, прийняті судами першої та апеляційної інстанцій;
– Касаційне оскарження можна буде подати протягом 20 днів (а не 10, як раніше) з дня його проголошення;
– Терміни досудового розслідування, скоротяться до 6-18 місяців;
– Посилиться відповідальність учасників процесу за процесуальні порушення.

8. Нові ПДР і ціни на авто


– Буде знижена максимально дозволена швидкість руху в населених пунктах з 60 до 50 кілометрів на годину. З 23.00 до 6.00 можете знову “гнати” під 60;
– Штрафи зростуть у 6 разів. Якщо раніше за порушення ПДР можна було “заробити” від 255 до 510 грн. То з нового року ці цифри зростуть: з 3,4 тисяч грн. до 40,8 тисяч грн.;
– Тепер водії отримуватимуть сповіщення (“листи щастя”) про порушення ПДР на підставі фотофіксації;
– Вводиться випробувальний термін для новачків. Термін дії водійських прав, виданих людині вперше, обмежується двома роками. Якщо через 2 роки ви допустите менше 3-ох порушень, отримаєте “справжні” права без іспиту. Ні? Здавайте іспит повторно.

9. Заклик на військову службу


Найприємніше в цій частині “оновлень” – це скасування примусової часткової мобілізації. Хоча обов’язкову строкову службу ніхто не скасовує. Повністю контрактної армії в цьому році нам чекати не доведеться.

10. В’їзд в країну за відбитками

З наступного року Україна вводить правила перетину кордону за біометричними паспортами для громадян з країн, які складають ризики для України (на приклад, РФ).

З 01 січня 2018 року запрацює національна система біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства.

І наостанок трохи прогнозів і статистики для любителів цифр:

 • ВВП

Так, Світовий банк дав прогноз зростання нашої економіки – в 2018 році зростання валового внутрішнього продукту України складе не 3%, а цілих 3,5%.

 • Ціни

Споживчі ціни зростуть на 9%.

 • Безробіття

Вона складе близько 9,1% до економічно активного населення.

Як бачите, нас чекає багато нового і цікавого. А головне, що ми стаємо все ближче до бажаної європейської спільноти.
Так що, дорогі українці, святкуйте і готуйтеся в новому році до нових змін.

З наступаючими вас святами!

Всего комментариев: 0

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.

Вы можете использовать следующие HTML тэги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Ми в соціальних мережах