Три вовки в овечій шкурі. ч.2 Договір дарування

Дарувати щось – це ж так приємно і просто. Чи ні…?

Ні, якщо Вам заманулося подарувати квартиру. І зараз ми розповімо, чому.

1. Якщо подарував – назад не забереш

Дарувальнику важливо розуміти: як тільки договір підписаний, всі права на квартиру переходять одержувачу (якщо на нього, дарувальника, не працює хитрий пункт №3 цієї статті). І тільки в разі його смерті у вас можуть з’явитися права. І то тільки, якщо Ви є спадкоємцем. А оскаржити договір можливо лише у виняткових випадках:

Якщо доведете, що:

  1. Обдарований створює загрозу безповоротної втрати або істотного пошкодження подарунка (ст.272 ЦКУ);
  2. Ви підписали договір під примусом;
  3. Ви були в якомусь із неадекватних станів (сп’яніння, психологічні проблеми та ін.).

2. Щось на кшталт подарував

Це, напевно, найпоширеніша хитрість всіх любителів договорів дарування: прикривати договора міни або купівлі-продажу з метою уникнення додаткових витрат.

Так ось, майте на увазі: проводячи таку аферу, ви ризикуєте в підсумку залишитися, як то кажуть, без кола і без двору. Особливо, якщо мова йде про спробу обходу переважного права на купівлю учасників спільної часткової власності. Іншими словами: переважним правом на викуп частки в майні має певне коло осіб, зокрема і співвласники. В останньому випадку, договір і зовсім може бути визнаним судом недійсним.

3. Пообіцяти – не означає одружитися

У ЦКУ є ще одна дуже цікава стаття. Вона дає нам право на невелику хитрість: дарувальник може, як передати власність в момент укладення договору, так і зобов’язатися зробити це в майбутньому. Так от, у другому випадку обдарований може конкретно прогоріти на угоді, якщо раптом “майновий стан дарувальника істотно погіршиться”. Так, у такий спосіб дарувальник має повне право відмовитися від договору і, відповідно, від передачі квартири.

4. Дієздатність

Як і в статті про довічне утримання: http://dis-expert.com.ua/ua/juridichni-statti/tri-vovki-v-ovechij-shkuri-daruvannya-dovichne-utrimannya-i-spadok-ch-1-dogovir-dovichnogo-utrimannya/ стан здоров’я та вік дарувальника можуть істотно відбитися на подальшій долі подарунка. Тому – більше довідок, панове!

Перед тим, як подарувати…

Як і в першій частині нашої трилогії, перед укладенням договору ми люб’язно пропонуємо Вам чесно відповісти на кілька запитань:

  1. Ваша квартира обтяжена заставами, іпотеками або сдебниміі позовами?
  2. За чий рахунок придбана житлоплоща? (якщо вона купувалася в шлюбі, то, як частина спільної сумісної власності, ви маєте право подарувати її лише після згоди другого з подружжя)
  3. Ви неповнолітній і/або недієздатний? Або ж ви – представник неповнолітньої та/або дієздатного? Тоді Ви і зовсім не маєте право відчужувати таким чином свою квартиру.

Договір дарування може бути вигідним і корисним, коли…

1) Він виступає альтернативою заповіту. У разі дарування не потрібно чекати 6 місяців, щоб вступити в права власності і можна уникнути додаткових нотаріальних витрат;

2) Ви хочете застрахувати члена сім’ї. Якщо квартира буде подарована одному із подружжя в шлюбі, вона не буде вважатися спільною сумісною власністю. А, як наслідок, в разі розлучення, другий з подружжя не матиме права претендувати на ці квадратні метри;

3) Ви відчужуєте частку в праві спільної власності або ж даруєте кімнату в комуналці.

Шановні читачі, даруйте акуратно, утримайте правильно: http://dis-expert.com.ua/ua/juridichni-statti/tri-vovki-v-ovechij-shkuri-daruvannya-dovichne-utrimannya-i-spadok-ch-1-dogovir-dovichnogo-utrimannya/. А як не допустити помилок при отриманні спадку, читайте в наших наступних статтях. Далі буде…

Всего комментариев: 0

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.

Вы можете использовать следующие HTML тэги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Ми в соціальних мережах