Три вовки в овечій шкурі. ч.3 Спадщина

Сьогодні ми поговоримо про заповіт. І не просто про заповіт, а про договір купівлі-продажу успадкованого майна (зокрема, квартири).

На відміну від своїх попередніх ризикованих побратимів, купівля-продаж майна, отриманого в спадщину, має тільки один ризик … а точніше АЖ один ризик:

Покупець, в результаті угоди, сам того не знаючи, може нарватися на спадкоємців, які з яких-небудь причин пропустили терміни отримання спадщини, але вважають, що мають на нього переважне право. І, в деяких випадках, вони виявляються праві.

Запізнілі спадкоємці в 85% випадках з`являються в перші 2-3 роки. Але є і так звані «опоздуни 80-го рівня», які тільки через десятиліття дізналися про смерть “улюбленого” родича і негайно звернулися до відповідних органів за СВОЇМ законним майном. І, як не сумно, органи (тобто суд) часто приймають сторону скривджених. АЛЕ! (ви його чекали, чи не так?) в останні роки в судовій практиці почастішали випадки, коли суди (найчастіше вищі інстанції) відхиляють вимоги тих, хто запізнився, що дуже на руку горе-покупцям.

Проте, ризик існує і він багатоликий і очевидний: купуючи квартиру у спадкоємця, ви можете зіткнутися з наступними проблемами:

1. У вас її відберуть, визнавши угоду недійсною. Але тут ви маєте право вимагати від продавця повернення грошових коштів;
2. Вам доведеться ділити квартиру з тіткою Тасею із Бабаєво і її десятьма синами;
3. У разі отримання прибутку від майна, Вас можуть змусити нею «поділитися». Причому ділитися вас зобов’яжуть в розмірі, пропорційному частці спадкоємця з того часу, як Ви дізналися або могли дізнатися про існування останнього.

Відповідь на головне питання

Чи має взагалі сенс купувати / продавати успадковану квартиру?

Однозначною відповіддю, на жаль, ми вас нагородити не зможемо, оскільки все залежить від того, наскільки ви ризикована людина. Але ми точно можемо допомогти мінімізувати збитки або ж ризики настання таких.

Отже, перед тим, як купити квартиру у спадок її продавця, зверніть увагу на:

1. Документ про державну реєстрацію прав на нерухомість;
2. Факт наявності інших зареєстрованих осіб в цій квартирі. (тут Вам може прийти на допомогу будинкова книга);
3. Можливість арешту квартири або перебування її в заставі;
4. Право інших громадян на проживання в квартирі;
5. Ймовірність того, що громадянин, визнаний померлим, з’явиться і відновиться в правах;
6. Вартість квартири в договорі (адже, в разі визнання угоди недійсною, покупцеві має бути повернута сума грошових коштів, зазначена в договорі).

Пара-трійка порад

1. Бажано купувати квартири, успадковані 7-10 років назад;
2. Необхідно ретельно вивчити документи і історію переходу прав на квартиру, коло спадкоємців;
3. Вимагайте нотаріально завірену заяву про те, що в разі виникнення судових розглядів, продавець задовольнить всі фінансові та майнові претензії, пов’язані з квартирою, за свій рахунок;
3. Вказуйте в договорі тільки реальну ціну;
5. Купуйте нерухомість через ріелторські компанії, які страхують свої операції. (зараз в Україні таких чимало);
6. Як продавець, Ви можете полегшити собі продаж майна, якщо заздалегідь підготуєте всю «таємну» інформацію про квартиру і її спадкоємців;
6. Якщо Ви покупець, в будь-якому випадку, перевіряйте інформацію, надану продавцем. Навіть, якщо вона здається цілком вичерпною.

Також зверніть увагу!

Найбільш ризикованими операціями подібного виду залишаються ті, які володіють наступними характеристиками:
– «Молода» спадщина (якій не більше 2-3 років);
– Квартира, заповідана дальному родичу або зовсім не родичу;
– Нерухомість, успадкована від … чоловіка! Тут часто вступають в гру їх, так звані, бастарди або, іншими словами, позашлюбні діти.

У загальному і цілому, продавати спадок можна. Але, як і в ситуаціях, описаних раніше http://dis-expert.com.ua/ua/juridichni-statti/tri-vovki-v-ovechij-shkuri-daruvannya-dovichne-utrimannya-i-spadok-ch-1-dogovir-dovichnogo-utrimannya/ і http://dis-expert.com.ua/ua/juridichni-statti/tri-vovki-v-ovechij-shkuri-ch-2-dogovir-daruvannya/, потрібно бути ОБЕРЕЖНИМ, РОЗУМНИМ і УВАЖНИМ.

Удачі Вам!

Всего комментариев: 0

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.

Вы можете использовать следующие HTML тэги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Ми в соціальних мережах