У всьому винні хохли

Друзі, ось давайте поговоримо начистоту. Як уникнути податків? Як швидко оформити підприємство? Як не платити комуналку? Скільки коштує іспит? Що це взагалі? Це країна, яка прагне до Європи? Це люди, які говорять: “Якби не наша влада, то все б у нас була добре?”. А я вам скажу: якби не ми, не було б у нас такої влади…

Ось відкиньте всі свої “Та я ж…”, “А вони…” і прочитайте ще раз:

Якби не ми, не було б у нас такої влади.

Якби не ми!

Не пройняло? Добре…

1) КОРУПЦІЯ

Уявіть собі класичну канцелярію при будь-якому державному органі, який уповноважений видавати людям документи державного зразка. Які образи вспливають у Вас в голові в першу чергу?

Короткострижена пухка мамзель з претензією на жінку-вамп з розмальованим до неможливого обличчя “випадково” погано поклала слухавку. Сидить за комп’ютером і попиває чай з облізлої чашки. У процесі бурхливого обговорення брудних подробиць із життя своєї невістки вона навмисно затримує чергу, мовлячи “почекають” …

Дізналися? Правильно, це хохол.

До кабінету вривається Чоловік з документами, букетом квітів і величезною коробкою цукерок. Через двері йому в спину летять: “Чоловіче, ну тут же черга!”. А нахаба, солодко посміхаючись, підпливає до Жінки-Вамп і послужливо простягає невеликий презент. Співчутливо розпитує про життя і, як би ненароком, згадує про те, що йому, кров з носу, на сьогодні потрібна одна довідка. Жінка, розсипаючись в люб’язностях, за півгодини колдирить папірець…

Дізналися? Правильно, це хохол!

А це все – дуже маленький і абсолютно невинний зародок КОРУПЦІЇ.

“Так, – скажете Ви – дуже знайоме. Ці державні інстанції – тихий жах!”. Тепер згадайте себе, коли Вашій дитині світить трійка з математики, а вона йде на золоту медаль… А коли вас чекає нездача трьох іспитів і виліт з університету, а тато – людина не бідна і готовий допомогти…?

І ось вам ще для затравки:

Якось в 5-му класі вчителька запитала у нас: “Ким ми збираємося стати і чи будемо брати хабарі?”. Крім загальних: “Хочу бути актрисою, але хабарів брати ніколи-ніколи не буду”, яскраво виділялося “Стану суддею. Хабарі брати буду”. І це слова 10-річної дитини. І ні, це не поодинокий випадок поганого виховання, а проблема масового масштабу. Просто цей хлопчик трохи раніше зіткнувся з реальністю, інші прийшли до цього через декілька років … І так, багато хто з них БЕРЕ і ДАЄ хабарі просто тому, що ТАК УСІ РОБЛЯТЬ.

Їдемо далі!

2) РОЗРУХА

“Жах, який навколо срач! Ось у Франції дороги шампунем миють…” – говорите Ви.
Ось у Франції люди не кидають куди не треба бички, етикетки, огризки, собачі какашки, в кінці кінців.

А п’янки на лавочках? Сам процес – це ще півбіди, а ось наслідки … бита склотара, етикетки і пластикові стаканчики. (А потім приходить прибиральниця-хохол і, бурмочучи, аби як розвозить бруд по підлозі). Ви так не робите? Тоді знімаю капелюх, шановний українцю, відсоток Хохла в Вас на порядок менше, ніж в інших або Ви просто випадково не помітили “колоди в своєму оці”.

Чудова цитата із “Собачого серця” Михайла Булгакова: “Якщо я, входячи до вбиральні, почну, вибачте на слові, мочитися повз унітаз і те ж саме будуть робити Зіна і Дарина Петрівна, у вбиральні почнеться розруха. Отже, розруха не в клозетах, а в головах”.

3) ЖЛОБСТВО

  • До речі, про собачі какашки … Багато прогресивних місць для прогулянок зробили все, щоб було чистіше і навіть поставили бокси зі спеціальними пакетами для собак і їхніх господарів. І, здавалося б, “Європа” так близько і от-от …

Але ні! Підкотивши до урни, миловидна жінка починає намотувати на руку пакети і зі словами: “У господарстві згодиться” і відчалює.

  • Знайдіть 5 відмінностей:

“Яка хороша нічийна ділянка лісу в сто гектарів. Візьму собі!”

“Який хороший нічийний гаманець із грошима валяється. Візьму собі!”

У цьому всі ми: якщо безкоштовно, то бери побільше. Якщо у когось багато, то можна віджати. Якщо нічиє, візьму собі.

До чого це я? Ах так… ЯКБИ НЕ МИ!

Людина – це таке хитромудре створіння, яке в будь-якій ситуації намагається знайти крайнього і спихнути на нього свої біди. Найчастіше крайнім виявляється той, хто нічого не може заперечити: кіт, Че Гевара або Президент (останній міг би й заперечити, якби знав…).

А українська людина – це такий особливий вид менталітету, який страшенно любить ОБГОВОРЮВАТИ все навколо і не просто обговорювати, а засуджувати. А в процесі засудження наш мозок, захищаючи нас (спасибі йому за це), ніби спеціально будує “дедуктивні ланцюжки винуватості”.

Ось приклад:

В одному забутому Богом Українському селі Кукуївка стоїть переповнений смітник, що випускає смердюче амбре.

Перше, що ми думаємо:

“Ох вже цей ЖЕК! Жахливо виконує свої обов’язки!”

Даємо волю своєму мозку і понеслося:

➡ “ЖЕК – це купка ледарів-бюрократів. Ті ж сволоти, що і при владі сидять “- винна влада ➡” А влада наша ще з радянських часів така. Всім всього не вистачало, от вони і гребуть все під себе – винен Радянський Союз ➡ А СРСР – це комунізм з Леніним. І взагалі все це від Маркса прийшло. Отже, Карл Маркс винен в тому, що в селі Кукуївка вже другий тиждень не вивозять сміття.

“Ох вже цей Маркс з його” Капіталом!”

ЖЕК – ВЛАДА – СРСР – МАРКС

І це ще найпростіший варіант дедуктивного ланцюжка.

Але, якщо зовсім небагато поворухнути звивинами і направити мозок в протилежну сторону, можна отримати несподіваний результат:

ЖЕК – ЛЮДИ – ЛЮДИНА – Я

І відразу все стане на свої місця:

“Ох вже цей Я!” – і скинулися грошима з жителями, вивезли мусор➡Кукуївка цвіте і пахне
“Ох вже цей Я” – і прибрав за своєю собакой➡ Парк став трохи чистішим
“Ох вже цей Я!” – і зібрався з силами, здав іспит самостійно➡і вийшов хороший професійний лікар
“Ох вже цей Я!” – і понеслося …

Можливо, у вас тепер виникне питання: “До чого весь цей безцеремонний набір звинувачень?”

Та до того, що ми самі творці свого щастя.

Але для того, щоб створювати свою мрію, нам для початку необхідно зрозуміти, в чому причина наших нещасть. І не просто зрозуміти, а УСВІДОМИТИ і ПРИЙНЯТИ, що ми – своя власна проблема, з якою потрібно боротися. І ви можете сотні разів доводити, що ви святіші всіх святих, головне, будьте чесними з собою. Чесно зізнайтесь собі, що десь в глибині вас живе ХОХОЛ. І саме цей хохол – причина КОРУПЦІЇ, РОЗРУХИ і ЖЛОБСТВА. І саме цей хохол сидить в кожному корумпованому чиновнику і в кожній дитині. І буде псувати нам життя до тих пір, поки ми самі не почнемо його викорінювати, в першу чергу, з себе, а потім зі своїх дітей.

І кожен раз, здійснюючи нечесний вчинок, повторюйте собі “Ох вже цей я!”

Всего комментариев: 0

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.

Вы можете использовать следующие HTML тэги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Ми в соціальних мережах