Вітаємо! Вас “кинули” на 10 000 гривень

Або “кинуть”, якщо Ви не ознайомитесь з цим матеріалом.

Купуючи квартиру ми готові до того, що її ціна – це далеко не єдині витрати, які нам належить понести: “Заплати нотаріусу, заплати державі, знову заплати державі”… Хоч бери і не купуй.

Податків передбачається багато, але мова піде не про них, точніше не про всі, а про один конкретний – 1% пенсійного збору.

Від нього звільняються інваліди, сім’ї військовослужбовців та ін. Але крім пільговиків його не зобов’язані платити і ті, ХТО НАБУВАЄ КВАРТИРУ ВПЕРШЕ. Так, ви все правильно прочитали. Не вірите нам, можете ознайомитися з законодавством:

П. 9 ст. 1 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування», Ст.15-1 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій»

А тепер про підступ!

А їх є аж цілих три:

1. Ваше незнання;
2. Несумлінність нотаріусів;
3. Відсутність механізму стягнення переплати.

Перший пункт ми вже виправили.

Що стосується несумлінності нотаріусів (про сумлінних мова не йде), можете не сумніватися, в 98% випадків вони в курсі про звільнення від податку, просто не вважали за потрібне Вам про нього повідомити. Решта (2%) несумлінні в своїй некомпетентності.

Як результат, ваш нотаріус крім чималого загального гонорару, отримує додаткові “чайові” в N-му розмірі (можете самостійно вирахувати 1% від ціни вашої квартири).

Відсутність механізму стягнення – проблема не нова, а, швидше, вже вічна. Говорячи про механізм, ми маємо на увазі законодавчий процес стягнення помилково/необгрунтовано сплачених податків. Але його відсутність не означає, що ви не можете відновити справедливість. І будь-яке: “Ви не доведете, що це Ваша перша квартира” не повинні затуманити ваш розум. Ви маєте право НЕ платити, реалізуйте його.

Декілька важливих порад від компанії “Діс-Експерт”:

1. По-перше, треба запитати у нотаріуса про можливість уникнути сплати пенсійного збору. Якщо відповіддю буде вищезгадане “ви не доведете” або “цією нормою ніхто не користується”, або “ви щось не так зрозуміли” і т.д., і т.п., дійте:
2. Запросіть у нотаріуса копії ВСІХ платіжних документів;
3. На ім’я підрозділу Пенсійного Фонду направте вимогу про повернення помилково або безпідставно сплачених коштів;
4. Інформацію про те, що житло на ваше ім’я купується вперше, ви можете запитати в реєстраційній службі та БТІ. У більшості випадків, ви отримаєте відмову, але факт того, що Ви зробили все від вас залежне, зіграє вам на руку при судовому розгляді справи
5. Подавайте до відповідного адміністративного суду позов;
6. І не забувайте заручатись підтримкою юристів. Підтримка, швидше за все, Вам обійдеться, дешевше ніж “чайові”.

Вдалих вам покупок!

Всего комментариев: 0

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.

Вы можете использовать следующие HTML тэги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Ми в соціальних мережах