Власність зобов’язує, або як не стати Елвісом

Водоканал, Обленерго, Газенерго – наші давні знайомі. Вони здобули собі славу жорстких і безкомпромісних державних інституцій із норовливим характером та європейськими цінами. Їх норов – це бюрократія, погрози відключення, звинувачення у порушеннях правил використання лічильників та найзухваліше – спроби нажитися через «намальовані» правопорушення.

Державні інстанції мають багато привілеїв, у тому числі у досудових та судових спорах із споживачами. Цей факт робить багатьох безпомічними перед відповідальністю та запевнює «привілейованих» у правильності своєї поведінки. Проте юристи не втомлюються переконувати людей в тому, що захистити свої права у двобої з таким суворим супротивником не тільки можливо, але й необхідно.

Головне – обрати правильну стратегію. Зараз ми спробуємо Вас у цьому переконати.

        Давайте розглянемо наступну задачу.

Ми маємо:

  • Ситуацію «Пошкодження лічильників»: під час чергової інспекції представниками постачальника у споживачів були виявлені подряпини на обладнанні. Результат: звинувачення у порушенні правил користування електричною енергією, заниженні показників та, як наслідок, нарахування необґрунтовано високих штрафів.
  • Двох постраждалих – громадянин Елвіс та громадянин Петрович;
  • Два варіанти вирішення ситуації: «Дорогий» та «Справедливий».

Перший постраждалий, громадянин Елвіс, обрав найлегший шлях. Уникнувши судової тяганини та відмовившись від вивчення ситуації, він зобов’язався виплачувати державі штрафи у розмірі від 4000 до 8000 грн. І, здавалося б, усі задоволені: держава при грошах, Елвіс продовжує спокійно пити бурбон та розводити поні.

Проте, громадянин Петрович, бувалий трудяга та успішний підприємець, вирішив скористатися нашими порадами  та відстояти свої інтереси, показавши свою підкованість у питанні правового самозахисту. Результат – зниження суми штрафу із можливих 3000 грн до 300 грн.

Тож, який варіант оберете Ви?

Якщо Ви – Елвіс, можете сміливо покидати цю сторінку. Для Петровичів ми хочемо запропонувати дещо цікаве: декілька професійних порад від наших спеціалістів.

БУДЬТЕ УВАЖНІ ТА ОБЕРЕЖНІ!

НАСТУПНИЙ КОНТЕНТ МОЖЕ МІСТИТИ КОРИСНУ ІНФОРМАЦІЮ, ЯКА МОЖЕ СТАТИ ПРИЧИНОЮ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМНИХ СИТУАЦІЙ!

По-перше, щоб попередити виникнення ситуації описаної вище, ми радимо дотримуватися простого, але вірного алгоритму поведінки:

Самостійність – Уважність – Ініціативність – Сприяння – Зацікавленість,

де:

  • Самостійність – це особисте спостереження за приладами обліку;
  • Уважність – нагляд за наявністю пломб та відсутністю сторонніх елементів в мережі; а також виявлення недоліків у актах про порушення та інших документах контролюючих осіб;
  • Ініціативність – необхідність першим проявляти ініціативу у перевірках;
  • Сприяння – усунення будь-яких перешкод для перевірок представниками енергопостачальних організацій;
  • Зацікавленість – живий інтерес до дій представників енергопостачальних організацій, а також до їх документів.

По-друге, даємо Вам дві практичні поради:

1)  Проводьте експертизу лічильників за власний рахунок – це стане гарантією того, що вона буде оформлена належним чином, що допоможе вам уникнути багатьох проблем в майбутньому;

2)  Робіть відеозйомку інспектування – так, Ви маєте на це повне право!

По-третє, якщо така ситуація все ж таки виникла, радимо дотримуватися двох основних принципів для побудови лінії свого правового захисту:

1)  Оперативність. Випереджайте свого опонента у наданні інформації, не зволікайте.

2)  Повнота інформації.

Не будьте Елвісами та дайте собі відповіді на такі запитання: Як часто проводилися чергові інспекції лічильників? Чи правильним був порядок проведення експертизи?  Чи належним чином були складені всі необхідні документи? Якщо лічильники було  пошкоджено, чи не було це спричинено діями самих інспекторів?

І пам’ятайте! Власність зобов’язує!

Всего комментариев: 0

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.

Вы можете использовать следующие HTML тэги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Ми в соціальних мережах